24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się

logostartowa startowa  a  mapa mapa strony  a  ulubione ulubione  a  kontakt kontaktwyszukaj
Diety >> Dieta oczyszczająca


Tę krótkotrwałą dietę możesz zastosować np. po świątecznym przejedzeniu, po urlopie, kiedy często jada się nieregularnie i byle co, kiedy czujesz się ociężały, zmęczony, ospały. Stosuj ją przez trzy dni (najlepiej wolne od nauki i pracy). W tym czasie niewskazane jest palenie papierosów, picie kawy i herbaty, a także używanie soli i cukru.
Pierwszy dzień

Godzina 9: szklanka niezbyt gorącej herbaty ziołowej, najlepiej zaparzonej ze zmieszanych liści mięty, melisy i pokrzywy, osłodzona łyżeczką miodu.

Godzina 11:: szklanka soku z owoców lub warzyw (marchew + jabłko lub seler + pomidory) lub każda inna kombinacja, byle nie z cytrusów.

Godzina 13 szklanka gorącego wywaru z włoszczyzny.

Godzina 16: szklanka herbaty ziołowej.

Godzina 19: szklanka soku z owoców lub warzyw.

Godzina 21: szklanka gorącego wywaru z włoszczyzny
Drugi dzień

Godzina 9: szklanka herbaty ziołowej osłodzonej miodem i pół jabłka (bardzo starannie przeżuć). Dalej tak samo jak w pierwszym dniu.
Trzeci dzień

Godzina 9: 10 suszonych śliwek wymoczonych przez noc oraz szklanka przegotowanej wody, w której moczyły się śliwki.

Godzina 11: szklanka soku z owoców i warzyw.

Godzina 13: surówka ze świeżych warzyw z odrobiną jogurtu.

Godzina 16: jabłko.

Godzina 19: szklanka soku z warzyw lub owoców.

Godzina 21: szklanka gorącego wywaru z włoszczyzny.

Efekty tej diety są przyjemne i natychmiastowe. Możesz zgubić około 2 kg wagi, choć nie jest to dieta odchudzająca, lecz oczyszczająca organizm. Wyraźnie poprawia się samopoczucie. Taki trzydniowy post jest wskazany dla każdego, kto nie jest cukrzykiem, lub nie cierpi na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, czy na dolegliwości nerek. W tym czasie można pić do woli wodę mineralną lub źródlaną.

W czasie stosowania diety co najmniej dwa razy dziennie weź prysznic i częściej niż zazwyczaj myj zęby, ponieważ na skórze i języku osadzają się odłożone w organizmie trujące substancje (obłożony język i zmieniony, nieprzyjemny zapach potu).