24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się

logostartowa startowa  a  mapa mapa strony  a  ulubione ulubione  a  kontakt kontaktwyszukaj
Diety >> Jaką dietę wybrać, aby skutecznie się odchudzić?


Żyjemy w czasach pełnych skrajności, wśród których musimy znaleźć swój „punkt równowagi”. Z jednej strony otacza nas kult szczupłej sylwetki, o której wiele z nas marzy.

Żyjemy w czasach pełnych skrajności, wśród których musimy znaleźć swój „punkt równowagi”. Z jednej strony otacza nas kult szczupłej sylwetki, o której wiele z nas marzy. Z drugiej strony ciągła dostępność wysoko przetworzonej, dość kalorycznej i w gruncie rzeczy smacznej żywności utrudnia nam osiągnięcie idealnych wymiarów. Oczywiście istnieje wiele „diet cud”, których autorzy obiecują szybkie i trwałe schudnięcie. Tylko jak to w życie bywa cuda się nie zdarzają, a po takich dietach, szybko powracają utracone kilogramy i to jeszcze z nadmiarem. Nie oznacza to oczywiście, że schudnięcie i zachowanie osiągniętej masy ciała nie jest możliwe. Tylko jaki sposób wybrać, aby to osiągnąć?

Jeśli już podjęłaś decyzje, żeby zrzucić parę kilogramów, to nie oczekuj błyskawicznych efektów. Pamiętaj, że powinno się chudnąć około 1 kg tygodniowo. A zatem czas trwania diety zależy od tego, ile kilogramów chcesz schudnąć. Bądź cierpliwa, ponieważ na początku diety waga ciała nie obniża się tak szybko, jak byśmy sobie życzyły. Organizm obniża podstawową przemianę materii i zaczyna racjonalniej gospodarować obniżoną kalorycznością posiłków. Ponadto najpierw tracona jest woda z organizmu, a nam zależy na pozbyciu się pewnej ilości tkanki tłuszczowej. I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga – nie wystarczy być „na diecie”, aż do osiągnięcia założonej masy ciała, trzeba na stałe zmienić swoje nieprawidłowe zwyczaje żywieniowe.

Jaką dietę wybrać? Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem polecanym przez żywieniowców jest tzw. dieta 1000 kcal, która dostarcza wszystkie składniki odżywcze, choć w ograniczonych ilościach. Na początku nie musi to być dokładnie 1000 kcal, bo jeśli do tej pory nasz codzienny jadłospis dostarczał o wiele więcej niż wynosi zapotrzebowanie, to przejście na tak ograniczoną dietę, będzie zbyt drastycznym rozwiązaniem. Kaloryczność trzeba obniżać stopniowo.

Jeśli już sama wielokrotnie podejmowałaś się różnych diet, a efekt jo-jo dawał o sobie znać za każdym razem to najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dietetyka, który opracuje indywidualny jadłospis dostosowany do Twojego trybu życia i upodobań, a także przeanalizuje dotychczasowy sposób żywienia. Po takiej analizie dostaniesz wskazówki, które pozwolą na wyeliminowanie błędnych zachowań, które przyczyniają się do gromadzenia zbędnych kilogramów.

Od diety oczekujmy, że pomoże pozbyć się „tłuszczu”, a zwiększona aktywność fizyczna przyczyni się do zwiększenia masy mięśniowej, która potrzebuje energii, a zatem ułatwi nam pozbywanie się nadmiaru kilokalorii.

„Nowy styl życia”, w którym będzie czas na aktywność fizyczną i przygotowanie racjonalnych posiłków, to gwarancja, że nie wpadniemy w pułapkę „permanentnego i bezskutecznego” odchudzania.


Na koniec nasza sentencja:
Bądź piękna już teraz!serwis internetowy: www.dlazdrowia.pl