24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się

logostartowa startowa  a  mapa mapa strony  a  ulubione ulubione  a  kontakt kontaktwyszukaj
Porady >> 'Kuchnia rosyjska' w skrócie


Rosja podobnie jak inne kraje wykształciła własną kuchnię, pełną wielu aromatycznych i wykwintnych dań. Zaskakuje nas swoją różnorodnością i oryginalnością potraw. To właśnie z Rosji pochodzi kawior. Jest on mocno zakorzeniony w tradycji tego kraju, a jego początki sięgają już XII wieku. Od lat uznawany jest za międzynarodowy specjał, a otrzymuje się go z ryb jesiotrowatych pochodzących właśnie z morza kaspijskiego. Do najpopularniejszych gatunków kawioru zaliczamy kawior czarny i kawior czerwony. Rzadziej spotykane odmiany to kawior biały i złoty.
Kolejna znakomitością kuchni rosyjskiej są bliny, czyli rodzaj naleśników przygotowywanych z mąki gryczano- pszennej lub gryczano- żytniej.
Prócz tego do tradycyjnych potraw rosyjskich należą także pierogi w rozmaitej postaci: watruszki (słodkie pierogi), kulebiaki (duże pierogi nadziewane ryżem, mięsem i warzywami) czy talarki ( ziemniaki pokrojone w talarki, smażone na patelni).
Smakosze dobrego mięsa mogą odnaleźć na rosyjskich stołach miedzy innymi potrawy przygotowywane z bażanta, kaczki, kuropatwy, zająca czy sarny.
Każdemu z nas znana jest także różnorodność smaków herbaty ( czaj) podawanej w Rosji.


Katarzyna Jarosińska