24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się

logostartowa startowa  a  mapa mapa strony  a  ulubione ulubione  a  kontakt kontaktwyszukaj
Porady >> Nieprawidłowe odchudzanie się


Prawie każda kobieta miała w swoim życiu chwile, gdy wstydziła się własnego wyglądu i nie przyznawała się do swojej wagi. W wielu przypadkach kończyło się tylko na zwykłym marudzeniu opartym głównie na bierności fizycznej. Pojawiały się także osoby, które aktywnie walczyły z kaloriami, po to, aby jak najszybciej osiągnąć wymarzoną figurę. Dlaczego więc w naszym społeczeństwie panuje tak duże niezadowolenie z własnego wyglądu? Skoro ciągle się odchudzamy, dlaczego nasze działania nie przynoszą oczekiwanych efektów? Odpowiedź na to pytania jest bardzo prosta. Odchudzamy się nieprawidłowo.
Błędy, które popełniamy, w trakcie dramatycznego dla niektórych procesu odchudzania, wynikają głównie z naszej niewiedzy i zbyt wygórowanych oczekiwań odnośnie efektów diety. Jest kilka elementarnych zasad, o których powinna pamiętać każda odchudzająca się osoba.
Jeżeli naprawdę zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów nie powinniśmy stosować diet krótkotrwałych, gdyż po ich zakończeniu powrócimy do poprzedniej wagi ( efekt jojo). Efektywność naszego odchudzania w dużej mierze zależy bowiem od długości i intensywności jego trwania. Niezbędnym elementem każdej diety powinno być czynne uprawianie jakiegoś sportu. Dobrze przygotowana dieta i ciągły wysiłek fizyczny to już spory krok w kierunku gubienia kilogramów. W trakcie wybierania odpowiedniej dla nas formy aktywności fizycznej powinniśmy przede wszystkim wybierać te, które mogą nam sprawić przyjemność. Uprawianie sportu, który nie daje nam radości prędzej czy później kończy się niechęcią do tego rodzaju wysiłków.
Każda dieta, którą zobowiązujemy się zastosować powinna być dokładnie przemyślana i przystosowana do trybu życia, jakie prowadzimy. Całkowite zrezygnowanie z tłustych potraw nie gwarantuje sukcesu, gdyż z reguły wyeliminowane potrawy zastępujemy innymi, jeszcze bardziej kalorycznymi. Nie powinniśmy także dążyć do nadmiernego ograniczenia kaloryczności spożywanych produktów, gdyż to może doprowadzić do wielu chorób, takich jak np.: anoreksja.
Istotne jest także konsekwentne spożywanie posiłków, o mniej więcej jednakowych porach. I nie ma mowy o żadnym podjadaniu! To właśnie przez mimowolne sięganie po drobne przekąski i smakołyki większość diet nie daje zamierzonych efektów. Należy pamiętać o tym, że zwykły czekoladowy batonik to czasem około 300 kalorii!
W trakcie odchudzania powinniśmy także pamiętać o częstym spożywaniu napojów bez cukru, w szczególności zaś wody. Ważne jest także całkowite wyeliminowanie lub chociaż zmniejszenie ilości pitego alkoholu.
To tylko niektóre najważniejsze zasady, o których powinniśmy pamiętać w trakcie odchudzania. Drogie panie! Czy zrzucenie kilku kilogramów warte jest tylu wyrzeczeń z naszej strony? Każdy mężczyzna z pewnością odpowiedziałby, że nie widzi sensu w takim poświęceniu, my jednak, choć nie potrafimy tego uzasadnić, jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby osiągnąć wymarzoną figurę lub po prostu przez chwile czerpać radość z podejmowanych prób ulepszenia swojego ciała.