24polska.pl luckystrikes.pl www.abclinux.pl www.numizmatyka.com.pl ANFA.PL linki
Login: Hasło: Odzyskaj hasło Zarejestruj się

logostartowa startowa  a  mapa mapa strony  a  ulubione ulubione  a  kontakt kontaktwyszukaj
Porady >> O kuchnia, ale gadżety!


Kuchnia pełna gadżetów? Czemu nie! I nie mamy tu na myśli sprzętu AGD, który jest obowiązkowy w każdej kuchni, a przedmioty codziennego użytku w niecodziennej formie. Chociaż dla wielu osób praca w kuchni już sama w sobie jest przyjemną formą relaksu, czemu nie uprzyjemnić sobie jej jeszcze bardziej, wprowadzając do użytku gadżety, które jeszcze przed użyciem wywołują tzw. „efekt wow”?

Ci, którzy specjalizują się w pieczeniu ciast, ciasteczek i innych babeczek z pewnością wiedzą, że wyjątkowy smak to nie wszystko. Bardzo dużo zależy od podania, gdyż wiele osób przed konsumpcją właściwą, „je oczami”. Jeśli coś wygląda dobrze, to z pewnością musi wyśmienicie smakować.

Warto więc zwrócić uwagę przede wszystkim na dekorację stołu, na którym będzie się podawać posiłek, dalej – na kompozycję na talerzu. I tutaj dochodzimy do sedna. Co, jeśliby przygotować danie smaczne i zdrowe, które będzie zachwycało zaraz po przygotowaniu, a jeszcze przed rozłożeniem na talerze? Oczywiście – jest to jak najbardziej możliwe! Wystarczy sprytna i wyjątkowa foremka, by zamienić zwykłą, bezkształtną masę w kształtnego, wesołego misia, przyjacielskiego pieska, pociesznego, kosmicznego stworka czy sympatyczne duszki, znane z kultowej gry „Pac Man”.Kucharzenie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne, a nadawanie kształtów tak proste! Wystarczy odpowiednia forma i pomysł na pyszny deser. Wskazana jest również pomoc malca, który spostrzeże, że nie tylko jedzenie może sprawiać przyjemność, a już samo jego przygotowywanie. Przyjemne i pożyteczne. Kto wie, może takie wspólne kucharzenie obudzi w dziecku pasję, w której osiągnie mistrzostwo? Zwłaszcza, że efekty swojej pracy będzie mogło obserwować zaglądając do lodówki lub spoglądając przez szybkę piekarnika i kibicować ciastu w wyrastaniu. O pałaszowaniu na koniec nie wspominając.Tak wyjątkowe dania zachwycą nie tylko najmłodszych na kinderbalach, chociaż trzeba zauważyć, że to w szczególności oni mają tendencję do „jedzenia oczami”. Obok takich pyszności nie przejdą obojętnie również dorośli, którzy coraz częściej, w domowym zaciszu, starają się celebrować posiłki, zwracając uwagę na ich wyjątkowe podanie, inspirując się przepisami oraz kompozycjami znanych kucharzy i korzystając z dostępnych rozwiązań np. silikonowych foremek do przyrządzania modnych ostatnio muffinek.Warto zatem pomyśleć nie tylko o najmłodszych podczas przygotowywania codziennych posiłków i zamykania zdrowych smakołyków w atrakcyjnej dla nich formie, ale również sprawić przyjemność sobie. Pyszne jedzenie to jedno, ale radość, jaką daje używanie kolorowych, zabawnych i wciąż nieczęsto spotykanych w kuchniach gadżetów, jest równie ważna.

Autor: www.mrjoy.pl